Nowości & trendy
20 listopad 2012
Fenomen wysokich koków z pewnością wynika z komfortu ich noszenia, wyjątkowej łatwości w wykonaniu oraz wpasowaniu się w charakter każdego stroju i okazji. Na wybiegach, salonach i ulicach królują od kilku sezonów i nic nie wskazuje na to, by miały ustąpić miejsca na szczycie (głowy) jakiejkolwiek innej fryzurze.
Niedopracowany kok w kształcie stożka, z którego wystają pojedyncze pasma włosów, a także gładko zaczesany niczym u samuraja sprawdzą się na co dzień, gdy brakuje czasu na efektowne wymodelowanie fryzury. Ponadto, wykonanie fryzury nie wymaga uprzedniego dokładnego suszenia, prostowania tudzież podkręcania kosmyków, dzięki czemu włosy mogą odpocząć od działania wysokiej temperatury oraz zregenerować się. W takim koku rysy twarzy wyglądają na delikatniejsze, bardziej subtelne.

Koczek od niechcenia
 

Michael Kors
fot. hairbomb.com

Najłatwiejszy sposób na wykonanie niedbałego koczka:
1. Zrób na czubku głowy koński ogon przy czym pozwól wypaść z niego pojedynczym kosmykom.
2. Zawiń włosy dookoła gumki. Jeśli masz wyjątkowo gęste i niesforne włosy, przewiąż je gumką, natomiast jeżeli twoje włosy są rzadkie wystarczy, gdy podepniesz je wsuwkami.

Kok XXL
 

Luis Vuitton
fot. glamourmagazine.co.uk

Okazały bun w rozmiarze XXL jest niezwykle elegancką fryzurą, doskonałym dodatkiem do wieczorowej kreacji. Taki kok dodaje wprawdzie lat, ale jednocześnie czyni kobietę o wiele bardziej wykwintną, szykowną, zmysłową.
 

Jennifer Lopez z klasycznym dużym kokiem
fot. theeliteblogger.blogspot.com

Najłatwiejszy sposób na wykonanie szałowego, gigantycznego koka stosując tzw. wypełniacz do koka dostępny w sklepach z akcesoriami do włosów i wielu sieciówkach:
1. Idealnie gładko zaczesz włosy do góry zwiąż je w koński ogon.
2. Natapiruj kucyk pasmo po paśmie.
3. Nałóż na kucyk wypełniacz po czym otul go włosami, uformowany bun przewiąż gumką. Pozostałe końce włosów owiń wokół koka i podepnij wsuwkami tak, aby nie pozostawały widoczne.

Niezależnie od wybranej wersji można dodatkowo założyć na głowę efektowną opaskę, która „od zawsze” stanowi najpiękniejszą biżuterią dla włosów i rewelacyjne dopełnienie fryzury. Wysoki kok przez eksponowanie szyi, karku i dekoltu dodaje seksapilu, dlatego warto pokusić się o jego wykonanie.

Paula Praszkiewicz
Ilość wyświetleń: 7051

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+