Odnowa biologiczna
28 maj 2013
Obcisłe spodnie czy też sukienki to twoje marzenie, ale masz problem z za dużym obwodem w łydce? Poniżej kilka zabiegów, które pomogą ci uzyskać wymarzony efekt szczupłych łydek!
K jak kriolipoliza
Kriolipoliza polega na chłodzeniu tkanek tłuszczowych w celu spowodowania ich rozpadu. Mrożenie powoduje, że lipidy z komórek tłuszczowych są uwalniane i transportowane przez układ limfatyczny. Ponadto te w komórkach tłuszczowych krystalizują się w wyższej temperaturze, dlatego zabieg kriolipolizy niszczy tylko i tłuszcz. Zabieg ten jest bezbolesny i nieinwazyjny, ale przede wszystkim – nie odczuwasz zimna. Na efekty trzeba czekać kilka miesięcy. Są one najlepiej widoczne na mniejszych obszarach, dlatego zabieg stosowany jest m.in. do wyszczuplenia łydek. Trwa on godzinę, a jego cena waha się od 1000 do 1500 złotych. Jeśli do usunięcia masz niewielką ilość tkanki tłuszczowej, wystarczy ci jedna wizyta.

L jak liposukcja
Liposukcja to inaczej odsysanie tłuszczu. Jest rzadziej wykonywanym zabiegiem niż liposukcja brzucha, bioder czy ud. Niemniej jednak Celem zabiegu jest przede wszystkim modelowanie podudzi, żeby uzyskać łagodne przejście między grubszą łydką a smukłą kostką. Zabieg jest wykonywany przy pomocy cienkich kaniul do usuwania tkanki tłuszczowej. Są one umieszczane w małych nacięciach skóry i pozwalają na rozbicie oraz odessanie tłuszczu. W celu zmniejszenia obrzęku oraz przyspieszenia gojenia należy nosić odpowiednie ubranie uciskowe oraz opatrunki. Opuchlizna i siniaki utrzymują się nawet do dwóch miesięcy. Koszt liposukcji na łydki wynosi około 5-6 tysięcy złotych.

photo/i.iplsc.com

Zamiennik liposukcji – lipoliza
Doskonałą alternatywą liposukcji jest lipoliza iniekcyjna. Na czym polega? Podczas zabiegu podaje się do tkanki tłuszczowej roztwór fosfatydylocholiny (ma działanie lipolityczne na tkanki). W miejscu, gdzie masz za dużo tłuszczu stosowana jest seria zastrzyków bardzo cienką igłą. Są one prawie, że bezbolesne. Po zastrzykach pojawia się obrzęk i zaczerwienienia, czasem również siniaki oraz krwiaki. Dolegliwości ustępują w ciągu kilku dni. Aby osiągnąć wymarzony efekt zabieg należy powtórzyć kilka razy (2-3) w odstępie 6 tygodni. Liposukcja iniekcyjna jest metodą modelowania bez ingerencji chirurgicznej, a nie odchudzania sylwetki. Koszt zabiegu waha się od 1000 do 1800 złotych.

Michalina Gruszczyńska
Ilość wyświetleń: 11002

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+