Kosmetyka twarzy
5 listopad 2012
Minęły już czasy, kiedy mężczyźni ograniczali się w pielęgnacji swojego wyglądu do golenia zarostu na twarzy. Obecnie panowie mają już stosunkowo dużą świadomość własnej prezencji i w efekcie odczuwają większą potrzebę dbania o jej dobrą kondycję. Gabinety kosmetyczne wychodząc naprzeciw oczekiwaniom panów, oferują szeroką gamę zabiegów na twarz, które mają stanowić zastrzyk energii i witalności.
W młodym wieku główny problem skóry to łojotok, w konsekwencji którego pojawiają się zmiany w postaci zaskórników, wągrów, trądziku. W miarę upływu lat, kiedy odnowa naskórka przebiega dłużej, zalegają coraz grubsze warstwy martwych komórek, w skutek czego skóra nie może prawidłowo oddychać, staje się przesuszona, szara i tworzą się krostki.

Propozycje zabiegów:

1) Zabieg manualnego oczyszczania wykorzystujący klasyczną technikę ręcznego usuwania krostek ma na celu uwolnienie zatkanych zanieczyszczeniami porów, uregulowanie wydzielania sebum. W efekcie skóra jest oczyszczona z bakterii, pory zostają ściągnięte, a ich widoczność zmniejszona, cera staje się matowa, zrównoważona w produkcji łojotoku. Skóra odzyskuje blask.

2) Zabieg mikrodermabrazji polega na stopniowym ścieraniu górnych warstw uszkodzonego naskórka za pomocą specjalistycznego urządzenia. Miejsce naruszonych komórek zastępują nowe, pełnowartościowe tkanki. Zabieg służy usunięciu zaskórników, prosaków, kaszaków, wspomaganiu leczenia trądziku pospolitego i różowatego, a także niwelacji powierzchownych blizn czy przebarwień, redukcji zrogowaciałego naskórka, zwężeniu porów. Kuracja pomaga likwidować delikatne zmarszczki wokół oczu, ust. W efekcie skóra jest lepiej ukrwiona, zregenerowana, znacznie wygładzona.

3) Zabieg złuszczania naskórka kwasami dobieranymi do indywidualnego rodzaju skóry polega na ścieraniu wierzchniej warstwy na różnej głębokości, w zależności od użytej substancji, jej stężenia, czasu aplikacji. Uszkodzona, zrogowaciała warstwa naskórka wraz z bliznami i płytkimi zmarszczkami zostaje złuszczona, łojotok zahamowany, twarz staje się rozjaśniona, o znacznie bardziej ujednoliconym kolorycie.

 
monkeybusiness

Nieestetyczne przebarwienia i plamy pochodzą od: słońca, hormonów, zmian trądzikowych, są przyczyną starzenia się skóry.

Propozycja zabiegu:

1) Rozjaśnienie przebarwień przez zastosowanie bezinwazyjnej kawitacji opartej na wykorzystaniu aparatu wytwarzającego fale ultradźwiękowe zakończonego szpatułką, którą przesuwa się po zwilżonej wodą twarzy (złuszczanie wierzchnie warstwy naskórka odbywa się przez przyjemne, wibracje bez użycia prądu elektrycznego). Kuracja prowadzi do rozbicia martwych komórek rogowej warstwy naskórka. W konsekwencji usuwa przebarwienia naskórkowe, poprawia strukturę blizn, błyskawicznie i skutecznie odnawia, rozjaśnia skórę.

Z powodu podrażnień wywołanych częstym goleniem oraz czynnikami zewnętrznymi takimi jak warunki pogodowe, palenie tytoniu czy spożywanie alkoholu skóra mężczyzn niezależnie od jej rodzaju może stać się zaczerwieniona i przesuszona.

Propozycja zabiegu:

1) Zabieg intensywnie nawilżający i odżywczy - kuracja zwykle wykorzystuje technikę masażu twarzy i nałożenia nawilżającego serum na bazie mango, olejku jojoba, wyciągu z eukaliptusa czy aloesu pod maskę algową. W efekcie skóra jest zabezpieczona przed utratą wody, odzyskuje ukojenie i długotrwały komfort, a także miękkość i elastyczność, podrażnienia, oznaki zmęczenia zostają skutecznie złagodzone.

 

dlastudenta.pl


Pod wpływem stresującego, intensywnego i niezdrowego tryby życia twarz może stać się zmęczona, osłabiona, zwiotczała.

Propozycja zabiegu:

1) Zabieg energetyzujący - zastrzyku energii dostarcza sok brzozowy, wyciąg z liści oliwnych, wyciągu z cytrusów, witamina C, wyciąg z sake, aktywny węgiel. Na bazie tych składników wykonane są kolejno aplikowane maska złuszczająca obumarły naskórek, serum odnawiające, nawilżający krem do masażu oraz napinająca maska. Dzięki kuracji skóra jest wzmocniona i zregenerowana.

U niektórych osób naczynia krwionośne są bardzo kruche i nie wytrzymują ciśnienia krwi, dlatego rozszerzają się do tego stopnia, że staja się widoczne pod skórą.

Propozycje zabiegów:

1) Zabieg z wykorzystaniem sonoforezy, czyli wprowadzenia pod skórę za pomocą ultradźwięków aktywnego preparatu np. witaminy C, wyciągu z kasztanowca, wyciągu z oczaru wirginijskiego, wyciągu z miłorzębu japońskiego, wyciągu z nagietka. W efekcie ścianki naczyń krwionośnych są wzmocnione, zmniejsza się tendencja zaczerwienienia skóry pod wpływem bodźców zewnętrznych, ma ona jaśniejszy i równomierny koloryt.

2) Zabieg z wykorzystaniem metody VPL polega na wysyłaniu wierzchnim wartstwom skóry wiązki światła za pomocą lasera diodowego. Podczas zabiegu hemoglobina zawarta w naczyniach krwionośnych pochłania energię świetlną i przekształca ją w ciepło, które przekazywane jest do ścian naczyń. Następuje ścięcie się krwi niszczące naczynia krwionośne, a po pewnych czasie zniszczone naczynia zostają usunięte przez mechanizm obronny ciała. W efekcie różne rodzaje naczyń zostają zamknięte.

Wraz z upływem czasu zaczynają zanikać włókna kolagenowe, zmniejsza się poziom elastyny, mięśnie twarzy osłabiają się. W rezultacie skóra traci swoją jędrność, zaczyna wiotczeć, pojawiają się pierwsze zmarszczki.

Propozycje zabiegów:

1) Zabieg liftingujący przy użyciu żelazka przeciwzmarszczkowego posiadającego pompę VacuElectro, która pozwala przeprowadzić masaż próżniowy vacum (stymuluje pracę układu limfatycznego i cyrkulacji krwi) i mikrostymulacje TENS (stymuluje pracę nerwów). Zabieg „prasowania” zmarszczek powoduje zwiększenie masy mięśniowej i poprawienie ukrwienia mięśni, co prowadzi do napięcia skóry i jej wygładzenia. Dodatkowo kuracja dotlenia i odżywia tkanki skóry, w efekcie czego następuje poprawa kolorytu cery.

2) Zabieg wykorzystujący diatermę, czyli aparat wykorzystujący drgania elektromagnetyczne wysokiej częstotliwości wytwarzane przez głowicę urządzenia emitującą fale radiowe. Zabieg polega na objętościowym podgrzewaniu skóry właściwej i tkanki podskórnej. Fale radiowe ogrzewają kolagen, który stanowi rusztowanie skóry, powodując jego kurczenie się, mocne podciągnięcie wiotczejącej skóry. Bezinwazyjna kuracja umożliwia likwidację worków i cieni pod oczami, lifting powiek i skóry wokół oczu, a także spłycenie zmarszczek na twarzy. Skóra jest wygładzona, napięta i elastyczna.

3) Zabieg przeciwzmarszczkowy z kolagenem i retinolem zazwyczaj rozpoczyna się wykonaniem mikrodermabrazji wokół oczu, co pozwala spłycić powierzchowne zmarszczki. Następnie rozpoczyna się masaż stymulujący wokół oczu i nakładane są na całe powieki płaty kolagenowe uzupełniające jego niedobór w skórze wraz z retinolem przyspieszającym odnowę skóry także na dużej głębokości. W konsekwencji zabiegu zmarszczki wypełniane są od wewnątrz i stają się mniej widoczne na twarzy, płaty dają efekt chłodzenia redukując jednocześnie obrzęki pod oczami i na powiece. Skóra jest wyraźnie wygładzona i odmłodzona.

Zabiegów gwarantujących zachowanie zachwycającego wyglądu w każdym wieku jest znacznie więcej. Warto z nich skorzystać nie tylko z powodu oszałamiających efektów, ale również, aby pozwolić sobie na chwilę zapomnienia i relaksu podczas wykonywania kuracji w gabinecie.

Paula Praszkiewicz
Ilość wyświetleń: 4674

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+