Dermatologia estetyczna
19 lipiec 2015
Zastanawiasz się nad depilacją laserową lub mikrodermabrazją, ale nie wiesz czy w ciepłe dni możesz je zastosować? Przedstawiamy zabiegi medycyny estetycznej, które możesz i których kategorycznie nie wolno stosować latem.
To możesz stosować:

Mikrodermabracja. Delikatnie oczyszcza skórę i odblokowuje pory bez podrażniania naskórka. Po zabiegu nakłada się maskę, która łagodzi podrażnienia. Mezoterapia igłowa i bezigłowa. Idealnie przygotowuje skórę na spotkanie ze słońcem. Dlatego nie musisz z niego rezygnować, a nawet powinnaś go zastosować przed wakacyjnym wyjazdem.

Kwas hialuronowy. Nie ma przeciwwskazań w powiększaniu ust, likwidowaniu zmarszczek, czy wypełnianiu blizny.

Toksyna botulinowa. Ten zabieg jest nawet polecany do wykonywania latem. Nie tylko wygładzi istniejące już zmarszczki, lecz także będzie zapobiegał pojawianiu się nowych od np. marszczenia oczu na słońcu. Z tego lepiej zrezygnuj. 

Peelingi chemiczne. Nie powinnaś wykonywać głębokich peelingów chemicznych. Powodują one podrażnienia i przy kontakcie ze słońcem mogą wywołać poparzenia. Zastosuj te delikatniejsze, np. migdałowy, czy mlekowy.

photo/drdarrenmckeown.com


Depilacja laserowa. Nie warto decydować się na nią latem, ponieważ efekty będą widoczne dopiero po kilku/kilkunastu zabiegach. Po jej zastosowaniu kontakt ze słońcem grozi przebarwieniami. Lepiej zaczekaj do jesieni, a jeśli już musisz je wykonać codziennie stosuj krem z wysokim filtrem i unikaj słońca.

Fotoodmładzanie. Zabieg, który ma za zadanie pobudzić produkcję kolagenu. Polega na naświetleniu twarzy laserem. Po jego zastosowaniu nie powinno się przebywać na słońcu przez 3 – 4 tyg.

Niektóre zabiegi medycyny estetycznej, przy niewłaściwym zachowaniu pacjenta mogą prowadzić do powikłań. Największe ryzyko stanowią oparzenia i przebarwienia skóry. Należy jednak zerwać z przekonaniami, że zabiegów tego typu nie wykonuje się latem.

Dominika Jaworowska
Ilość wyświetleń: 4570

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+