Mama SPA
21 lipiec 2014
Kobiety w ciąży często zastanawiają się z jakich usług mogą bezpiecznie korzystać w salonie kosmetycznym. Podpowiemy Ci, które z nich są całkowicie niegroźne, a których powinnaś unikać spodziewając się dziecka.
ZABIEGI DOZWOLONE
Henna
Farbowania brwi oraz rzęs nie musisz się obawiać. Dzięki hennie podkreślisz oczy, dzięki czemu nie będą wyglądały na zmęczone, a buzia stanie się bardziej wyrazista.

Manicure i pedicure
Wszystkie zabiegi związane z malowaniem i zdobieniem paznokci są dozwolone tylko w przypadku dużych i wentylowanych pomieszczeń, gdzie nie będziesz narażona na wdychanie szkodliwych substancji. Koniecznie poinformuj kosmetyczkę o swoim stanie i zrezygnuj z małych, osiedlowych salonów, w których nie ma okien. Należy unikać też przedłużania paznokci za pomocą akrylu czy żelu.

Oczyszczanie twarzy
Możesz sobie pozwolić na ziołowe maseczki, które doskonale usuwają zanieczyszczenia, zaskórniki czy wągry, jednak zalecamy zasugerować kosmetyczce, które zapachy tolerujesz, a których nie. Kobieta w ciąży ma wyostrzony zmysł węchu, dlatego niektóre ostre wonie mogą powodować u nich mdłości.

Farbowanie włosów
Jest dozwolone tylko w pierwszym trymestrze ciąży. Farba nie może mieć amoniaku, gdyż wdychanie tej chemicznej substancji może mieć bardzo szkodliwy wpływ na ciebie i twoje maleństwo.

Masaże
Są partie ciała, których uciskanie mogłoby spowodować przedwczesne skurcze. Bezwzględnie unikaj masowania w obrębie brzucha. Wskazane są natomiast zabiegi masażu stóp, karku czy dłoni, jednak musi je wykonywać osoba wykształcona z dużym doświadczeniem. Zalecamy stosowanie olejków bezzapachowych.

photo/arigone.cz

ZABIEGI NIEZALECANE
Zabiegi ultradźwiękowe
Ich wykonywanie jest szczególnie odradzane przyszłym mamom. Do tej grupy należą usługi takie jak galwanizacja, sonoforeza, jonoforeza,kawitacja.

Solarium
Zrezygnuj z opalania zarówno w solarium jak i na słońcu. W ten sposób unikniesz przegrzania i zapobiegniesz powstaniu plam pigmentacyjnych (wywołane przez wpływ promieni UV na szalejące hormony).

Depilacja woskiem i pastą cukrową
Ten zabieg może być znacznie bardziej bolesny dla kobiety w ciąży. Ponadto istnieje ryzyko, że przez rozszerzające się naczynka pod wpływem rozgrzanego wosku, spowodują powstawanie żylaków.

Zabiegi wyszczuplające i drenujące
Składniki zawarte w preparatach używanych do tych zabiegów wyróżniają się wysoką aktywnością. Przenikają przez skórę i mogą dostać się do krwioobiegu, co jest dużym zagrożeniem dla płodu.

Tekst: N.Z, pochodzi ze strony: beautybook.pl
Ilość wyświetleń: 3573

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+