Kosmetyka twarzy
2 luty 2014
Salony kosmetyczne wciąż idą na przód, podnosząc nieustannie efektywność swych usług, stąd coraz częstsze propozycje łączenia zabiegów estetycznych. Najmodniejsze ostatnio kawitacje oraz peelingi z kwasów owocowych są więc z powodzeniem stosowane z innymi metodami jak i ze sobą nawzajem.
Co z czym?
Kawitacja czyli głębokie oczyszczanie i regeneracja skóry jest proponowana z :
  • sonoforezą 
polega na wprowadzeniu w głąb skóry, tuż po kawitacji , substancji odżywczych i pielęgnacyjnych. Całość odbywa się z pomocą wibrujących fal ultradźwiękowych (60 min- 120 zł).
  • mikrodermobrazją
czyli wygładzeniem skóry za pomocą diamentowych głowic. Połączone zabiegi zapewniają większe nawilżenie i wchłanianie skóry ale nie są polecane dla osób ze skórą wrażliwą ze względu na możliwość podrażnień ( 130 zł)
  • zabiegami manualnego oczyszczenia skóry
wskazane są dla młodych ludzi z cerą problematyczną. Efektywniej zwalczają trądzik (80 zł)
  • aplikacją wszelkich serum, masek ( od 80 zł do 130) oraz kwasów owocowych


Kwasy owocowe
Szczególnie kwas migdałowy o największych (spośród kwasów AHA) właściwościach przeciwbakteryjnych zapewnia gładkość, świetlistość, uelastycznienie i ujędrnienie skóry.
Poleca się go łączyć z :
  • peelingiem kawitacyjnym jak i mikrodermobrazją
  • peelingiem szafirowym. Zabiegi odświeżają i odmładzają skórę, usuwając martwy naskórek, i jednocześnie aktywują tworzenie się nowych komórek.
  • nakładaniem masek jak i preparatów nawilżających. Połączone intensyfikują ich działanie.
  • masażem twarzy. Duet zabiegów zmniejsza zmarszczki, działa relaksująco i uspokajająco.

photo/ellecanada.com


Synergia zabiegów kosmetycznych pozwala osiągnąć znacznie lepsze efekty, niż pojedynczo zastosowane metody. Każda z nas jest jednak inna, ma inną cerę i różne wymogi skóry stąd przed skorzystaniem z usług ważna jest szczegółowa rozmowa z kosmetyczką by wszelkie zabiegi, którym się poddamy były dobrane adekwatnie do naszych potrzeb i oczekiwań.

Sabina Słowińska
Ilość wyświetleń: 2860

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+