Odnowa biologiczna
8 październik 2012
Rytuały w których używa się ognia odwołują się do początku życiowych cykli i mają sprzyjać rozwojowi szczęścia. Teraz także w gabinetach kosmetycznych można skorzystać z magicznych sposobów zapewnienia sobie powodzenia, a dodatkowo przeżyć niepowtarzalne doznania podczas masażu świecą.
Wśród całej gamy zabiegów relaksacyjnych i upiększających dla dwojga, masaż świecą to jeden z popularniejszych pozycji wybieranych przez pary. Ta forma masażu zjednuje sobie zwolenników dlatego, że podczas zabiegu można poddać się całkowitemu odprężeniu i przy okazji zadbać o nawilżenie i odżywienie ciał.

Ze względów bezpieczeństwa odradzamy eksperymentowanie ze świeczkami wyszperanymi w domu. Grozi to poparzeniem i wymuszoną wizytą u lekarza, a nie przyjemnymi odczuciami, jakie czekają was w gabinetach SPA. Przed masażem zaleca się wykonanie peelingu skóry. Masaż świecami aromatycznymi wykonywany jest przy użyciu gorącego wosku ze specjalnie przeznaczonej do tego, profesjonalnej świecy. Rytualne świece składają się z olejków eterycznych, wosków, witaminy E, dodatkowo nie parzy, gdyż wszystkie dostępne na rynku tego typu produkty posiadają optymalną, nie za wysoką, temperaturę topnienia. Świecę kosmetolog podpala około 15 minut przed zabiegiem i poczeka aż pod wpływem ciepła rozpuści się ona do konsystencji oleju. Powstały w ten sposób gorący olej wylewany jest na ciało.

Masaż wykonany przy użyciu aromatycznych świec ma wiele zalet. Zabieg ten znakomicie nawilża skórę, sprawia, że jest ona miękka i gładka. Natomiast ciepło i zapach wydalane podczas topnienia świecy wprowadza klientki w stan relaksu i rozluźnienia. Masaż świecą wywoła u obojga niesamowite doznania, jest bardzo zmysłowy, gdyż pobudzany zostaje nie tylko zmysł dotyku, ale i węchu. Zapach, ciepło oleju i ręce masażysty sprawiają, że w ciele masowanej osoby likwidowane są wszelkie blokady i napięcia.

Pamela Wieczorek
Ilość wyświetleń: 3616

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+