Domowe SPA
27 luty 2013
Fryzjerzy twierdzą, że kobiety, których nie stać na systematyczną koloryzację włosów, nie powinny decydować się na ich farbowanie. Odrosty wyglądają bowiem bardzo nieestetycznie. Panie nie mające czasu i ochoty na dokładną pielęgnację włosów farbowanych, również nie powinny decydować się na ich farbowanie. Wypłowiały kolor także jest w złym guście.
Jeśli pokusiłaś się o trwałą koloryzację włosów, wdróż w życie kilka zasad prawidłowej pielęgnacji włosów. Dzięki temu zachowają one swoją intensywną barwę, diamentowy połysk i jedwabistą miękkość.

Przede wszystkim zrezygnuj z mycia głowy przez 48 godzin po farbowaniu, aby farba mocno związała się ze strukturą włosa. Koniecznie stosuj szampon przeznaczony do włosów farbowanych, który służy nie tylko odżywieniu, ochronie i przedłużeniu trwałości koloru, lecz także nawilżeniu i regeneracji włosów. Pamiętaj, że włosy farbowane nie tolerują szamponów redukujących wydzielanie się łoju oraz tych przeciwłupieżowych, od których stają się matowe. Jeśli skóra twojej głowy ma skłonności do łuszczenia się, rozprowadź kosmetyk tylko na powierzchni włosów. Pamiętaj także, że włosy farbowane są szczególnie podatne na wysuszanie i łamanie. Istotny jest także sam sposób mycia głowy - nie szarp włosów, ponieważ, osłabione, bardzo łatwo ulegają urazom mechanicznym.

Włosy farbowane, jak żadne inne, wymagają maksymalnej dawki środków regenerujących. Wystrzegaj się preparatów „dwa w jednym”, gdyż składniki w nich zawarte „wypierają” kolor z otoczki włosa. Wybierz odżywkę przeznaczoną do pielęgnacji włosów farbowanych, która naprawi ich uszkodzoną strukturę oraz doda blasku. Dzięki temu kolor zostanie uwydatniony. Do spłukiwania odżywki używaj letniej wody. Zbyt wysoka temperatura powoduje otwieranie się łusek i wypłukiwanie z nich barwnika.

photo/womanandhome.com


Istotne jest również używanie kosmetyków zawierających filtry UV, które zabezpieczają włosy przed szkodliwym wpływem słońca i chronią barwnik przed wyblaknięciem. Jeśli twoja odżywka nie zawiera filtrów UV, zakup specjalny spray. Raz w tygodniu pokuś się o urządzenie w domowym zaciszu SPA i zastosuj maskę albo serum o właściwościach silnie regenerujących. Takie maseczki widocznie poprawią kondycję twoich włosów.

Ich wzmocnieniu i wydobyciu głębi koloru służą także domowe płukanki. Blondynki powinny przygotowywać wywary z rumianku, a rudowłose z łupin cebuli. Z kolei szatynki oraz brunetki powinny przygotowywać wywary z kory dębu. Pomiędzy kolejnymi farbowaniami możesz odświeżyć odcień swoich włosów szamponetkami.

Wbrew powszechnym sądom, nie tylko jakość farby wpływa na doskonały wygląd włosów po koloryzacji. Gwarantem długotrwałego utrzymania włosów w idealnym stanie jest systematyczna i staranna pielęgnacja.

Paula Praszkiewicz
Ilość wyświetleń: 2947

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+