Dieta
30 styczeń 2013
Jeśli chcesz zgubić kilka kilogramów, ale twój tryb życia nie pozwala na wprowadzenie restrykcyjnej diety i nie możesz pozwolić sobie na regularne posiłki, wystarczy, że wprowadzisz do swojej codziennej diety drobne zmiany. Możesz zyskać widoczne efekty!
Rezygnuj
Jak wiadomo białe pieczywo jest wrogiem szczupłej sylwetki, dlatego zastąp je ciemnym, pełnoziarnistym lub chrupkim pieczywem. Również biały makaron ma swoje zdrowsze odpowiedniki, razowy czy pełnoziarnisty. Dostępne już nie tylko w sklepach ze zdrową żywnością, ale także w zwykłych supermarketach. I tak samo brązowy ryż w porównaniu z białym ma mniej kalorii i więcej witamin, składników mineralnych i błonnika.

Gazowane, słodkie napoje jak i alkohol nie powinny znajdować się w menu osoby dbającej o linię, dlatego zastąp je wodą czy zieloną lub czerwoną herbatą.

Mniej tłuszczu
W dzisiejszych czasach w sklepie znajdziemy odtłuszczone wersje prawie każdego produktu spożywczego, od mleka, przez sery i jogurty do twarogów. Należy być ostrożnym przy wyborze produktów oznaczonych wyrazami light, fit czy 0% tłuszczu - często okazują się one tylko chwytem marketingowym. Czytaj uważnie etykiety i upewnij się czy na pewno ma on mniejszą zawartość tłuszczu w stosunku do innych produktów.

photo/sweetpeaskitchen.com

Między posiłkami
Czekoladowe płatki z wysoką zawartością cukru zamień na naturalne musli z dużą ilością suszonych owoców, pestek i naturalnych ziaren. Taki posiłek przyśpieszy metabolizm i zapewni organizmowi porcję zdrowej energii.
Jeśli nie wyobrażasz sobie dnia w pracy bez słodkiej przekąski, możesz spróbować batonów zbożowych słodzonych miodem lub zabierz ze sobą do pracy porcję suszonych owoców.
Takie zmiany w menu nie są rygorystyczne, a mogą znacznie wpłynąć na wygląd twojej sylwetki. Rób zakupy z głową, czytaj etykiety i wybieraj te produkty, które są mniej kaloryczne i zdrowsze.

Laura Kunczik
Ilość wyświetleń: 3287

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+