Fitness
14 grudzień 2012
Sezon narciarski możemy uznać za rozpoczęty. Masz zamiar pośmigać na stoku? Nie wiesz od czego zacząć? Mamy nadzieję, że pomożemy Ci w wyborze odpowiedniego miejsca.
Aktywna zaprawa

Jeżeli myślisz, że bez żadnego przygotowania wskoczysz na narty i śmigniesz niczym Justyna Kowalczyk po trasie zjazdowej, bez żadnych zakwasów czy kontuzji, jesteś w błędzie. Dlatego zaplanowanie wyjazdu na narty należałoby zacząć od porządnej, fizycznej zaprawy. Niektóre kluby fitness mają w swej ofercie zajęcia ukierunkowane na przygotowanie do sezonu narciarskiego. Z myślą o wzmocnieniu twoich mięśni i stawów w celu uniknięcie kontuzji oraz poprawy Twojej kondycji, Everybody Fitness Club przygotował program „Zimowa zaprawa”. Zatem jeśli planujesz wyjazd na narty lub snowboard, pilnie skontaktuj się z klubem, aby zarezerwować wybrany termin i jak najszybciej zacząć przygotowania do białego szaleństwa..
 

fot. everybody.pl

Jeśli poczujesz się już na siłach, aby podołać wyzwaniu, zostało Ci tylko znalezienie odpowiedniego miejsca. Ja co roku można wybierać z setek ogłoszeń, my zaproponujemy połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli wybrać ofertę, która oprócz możliwości zjazdów na stoku zawierają także możliwość regeneracji w SPA.

Narty w kraju

Miejscem, które jest godne uwagi jest niewątpliwie Zieleniec, który jest największym ośrodkiem narciarskim w Kotlinie Kłodzkiej (jednym z większych w Sudetach). Oferuje on 28 wyciągów, a dla preferujących nocną aktywność, istnieje możliwość zjazdów na oświetlonych stokach. Ponadto, trasy zjazdowe są bardzo zróżnicowane, także zarówno amatorzy, jak i wprawieni narciarze znajdą coś dla siebie.

Co więcej, istnieje możliwość połączenia tej aktywności z odpoczynkiem w strefie SPA, poprzez korzystanie z masażu leczniczego częściowego, elektroterapii czy krioterapii. Cena jest zróżnicowana pod względem terminu, który cię interesuje. Zatem jeśli nie masz planów na Sylwestra czy ferie, odwiedź strony poświęcone temu regionowi.
 

fot. www.zieleniec-ski.pl
Alpejskie klimaty

A może wolisz wyjazd na narty w Alpy? Jest wiele ofert, które oprócz pobytu w ośrodku wypoczynkowym proponują także karnet narciarski. Spośród nich polegamy jeden z kurortów - apartament VACANZE VERONZA we Włoszech. Cena pobytu waha się od 440 do 1300 zł za 6-7 noclegów, w zależności od terminu. Nie obejmuje wyżywienia ani transportu, ale wydaje się atrakcyjny ze względu na możliwość korzystanie bez limitu z karnetów narciarskich oraz strefy wellness Aqua Vitalis z sauną, łaźnią parową, strefą wypoczynku i siłownią. Zatem jeśli chcesz spędzić aktywnie wypoczynek, jest to oferta w sam raz dla ciebie.
 

fot. zima.alpetour.pl

Express Narty

Jeśli wolisz krótki, intensywnie spędzony na stoku wyjazd, zdecyduj się na Express Narty. Ta opcja obejmuje zazwyczaj 4-5 godzin zjazdów, nie obejmuje noclegów, ani wyżywienie. Po prostu, podróż odbywa się w jednym celu, korzystasz przez kilka godzin z tras narciarskich i wracasz do domu. Wymaga to jednak bieżącego monitorowania ogłoszeń. To od ciebie zależy, czy wybierzesz pobyt na terenie Polski, czy może wolisz spróbować swoich sił na nartach za granicą.

Co więcej, na stronie serwisu możesz dokonać internetowej rezerwacji środka transportu, sprawdzić prognozę pogody w interesującym cię miejscu czy zarezerwować karnet.

Oszczędzając czas, który poświęciłabyś na szukanie odpowiedniego miejsce, możesz go śmiało wykorzystać na zaopatrzenie się w niezbędne ubrania i sprzęt. A nam nie zostaje nic innego, jak tylko życzyć ci szerokich tras i śniegu po pachy.

Paulina Godlewska
autorka bloga: uaktywniamtylek.blox.pl
Ilość wyświetleń: 4201

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+