Domowe SPA
5 grudzień 2013
Wypielęgnowane dłonie i paznokcie uznawane są powszechnie za naszą wizytówkę. Jednak skóra rąk jest dość cienka i zawiera niewiele gruczołów łojowych, z biegiem lat spada produkcja kolagenu, a co za tym idzie wolniejsza regeneracja naskórka. Dlatego bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja dłoni niezależnie od wieku i pory roku.
Zima to czas, kiedy nasze dłonie szczególnie narażone są na negatywne działanie warunków atmosferycznych. Mróz, wiatr, śnieg i chłodne powietrze sprawiają, że skóra przesusza się, czerwieni, a nawet pęka. Co zrobić, by uniknąć tych nieprzyjemnych dolegliwości?

Przede wszystkim musimy pamiętać o nawilżaniu, a nawet natłuszczaniu naszych dłoni. Wybierając krem do rąk warto sięgnąć po te, które są gęste (dzięki czemu dłużej utrzymują się na skórze), odżywcze i zawierające witaminy, glicerynę czy masło Shea. Taki produkt warto mieć zawsze przy sobie i używać po każdym myciu rąk.

Raz na tydzień warto wykonać peeling dłoni, który doskonale je wygładzi i sprawi, że skóra łatwiej będzie przyswajać odżywcze składniki kremu. Na rynku dostępnych jest wiele produktów przeznaczonych do pielęgnacji dłoni (scruby, maseczki, kremy typu „niewidzialne rękawiczki” ), które pomogą przetrwać nam zimowy czas. Warto wypróbować także domowe sposoby, np. kąpiel dłoni w ciepłej oliwie z oliwek z dodatkiem miodu i witamina i E czy peeling wykonany z 1 łyżki cukru i 1 łyżki oliwy. Jeśli one nie zdają egzaminu, a skóra Waszych rąk jest przesuszona i popękana, warto odwiedzić gabinet kosmetyczny i wykonać w nim profesjonalny zabieg parafinowy.

Sama pielęgnacja to jednak nie wszystko, noszenie rękawiczek musi stać się naszym nawykiem. Chronią one bowiem nasze dłonie przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi i sprawiają, że mamy z nimi mniej problemów. Dlatego warto je zakładać po użyciu odżywczego kremu i przed wyjściem na mróz.

Karolina Chwastek, autorka bloga: www.lejdisbook.pl

Ilość wyświetleń: 5164

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+