Kosmetyka twarzy
7 luty 2013
Pod wpływem wiatru, mrozu i gwałtownej zmiany temperatury skóra staje się nadwrażliwa, szara, matowa i przesuszona. Co zrobić, żeby zadbać o nią kompleksowo?
Zimowe zapalenie skóry – co to takiego?
Zimą skóra szczególnie narażona jest na podrażnienia. Wiele czynników (m.in. geny, klimat, pielęgnacja) wpływa na suchość skóry. W ostatnim czasie problem ten stał się tak powszechny, że lekarze zaczęli mówić o zimowym zapaleniu skóry, które objawia się różnymi zmianami skórnymi spowodowanymi ujemną temperaturą i mroźnym wiatrem.

Jak dbać o skórę zimą?
Jeśli nie chcesz mieć żadnych problemów ze swoją cerą w okresie zimowym, to powinnaś zastosować się do poniższych zasad.
1. Właściwa dieta
Zdrowa, zimowa dieta charakteryzuje się tym, że jest bogata w tłuszcze, witaminę C, witaminę A oraz witaminę E. Wzbogać swoje menu o produkty takie jak: brukselka, kapusta, mleko, sery, jaja, zbożowe produkty, ryby.

2. Nawilżenie skóry
Większość firm oferuje specjalne kosmetyki na czas zimy. Powinny one zawierać różne substancje higroskopijne, których zadaniem jest wiązanie wody w naskórku. Takim bardzo popularnym składnikiem jest kwas hialuronowy, bowiem silnie nawilża i jednocześnie zapobiega odwodnieniu skóry. Podobnie działa gliceryna, działa ona w głębokich warstwach naskórka. Ponadto sfingolipidy, olejki naturalne i emolienty. Substancje te mają za zadanie ochronę skóry.
Ważne, aby twoja skóra nie była odwodniona i wysuszona, bowiem wtedy jest bardzo podatna na podrażnienia, a nawet uszkodzenia. 

photo/makeupjournal.net

Ochrona przed promieniami słonecznymi
Zimą także świeci słońce i dlatego musisz pamiętać o ochronie swojej skóry przed promieniami słonecznymi. Zimą, kiedy leży śnieg, promienie odbijają się od jego kryształków. W ten czas powinnaś stosować kosmetyki z dodatkowymi filtrami UV (najlepiej wodoodpornymi). Pomadka do ust również powinna zawierać filtry UV.

Zimą całe twoje ciało wymaga szczególnej troski z twojej strony. Jeśli będziesz regularnie nakładać odpowiednie kosmetyki i będziesz zdrowo się odżywiać, to wiosnę powitasz zdrową i ładną cerą oraz świetnym samopoczuciem.

Sabina Sosnowska
Ilość wyświetleń: 5097

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+