Kosmetyka twarzy
28 grudzień 2012
Wbrew obiegowym opiniom mężczyźni, na samym początku znajomości, zwracają uwagę na kobiece…oczy. Dlatego wiele kobiet marzy o gęstych rzęsach spod których mogłyby rzucać zalotne spojrzenia. Jeśli nie zadowala Cię wygląd twoich naturalnych rzęs, możesz poddać się zabiegowi ich przedłużania lub zagęszczania. Spektakularny efekt gwarantowany!
Włos do włoska

Metoda jeden do jednego polega na przyklejaniu do każdej naturalnej rzęsy – jej sztucznego odpowiednika. Rzęsy przykleja się przy pomocy trwałego, farmaceutycznie testowanego kleju i specjalnych szczypczyków. Do zabiegu stosuje się rzęsy z norki, lisa, protein jedwabiu tudzież syntetyczne. Wszystkie one są bardzo lekkie i komfortowe, nie ma obaw o obciążenie powiek i spowodowanie ograniczenia ich ruchów. Jednak wyjątkowo miękkie i cieniutkie rzęsy, pozyskiwane z włosia norki i lisa, mogą wywoływać reakcje alergiczne, jednak ich grubość i długość idealnie imituje naturalne wachlarze rzęs.

Z kolei lśniące, jedwabne włoski charakteryzują się różną długością, grubością i co więcej - stopniem podkręcenia. Trzeba jednak pamiętać, że sztywne włoski mogą plątać się i wykręcać.


fot. glamour.com

Rzęsy syntetyczne produkowane są w wielu długościach, grubościach i stopniach podkręcenia, są jednak mało elastyczne, przez co plączą się bardziej aniżeli rzęsy jedwabne. Ich główną zaletą jest fakt, że jako jedyne, nie powodują alergii.

Przedłużone rzęsy utrzymują się na oku około 6 tygodni, jednak należy pamiętać, że jest to czas od doklejenia do wypadnięcie ostatniej doklejonej rzęsy wraz z rzęsą naturalną. Z tego powodu, uzupełnianie rzęs powinno być wykonywane co ok. 3 tygodnie.

Procedurę doklejania rzęs rozpoczyna się odtłuszczeniem naturalnych rzęs specjalnym preparatem. Później, włoski dokleja się z zachowaniem odległości 1 mm od linii rzęs, dlatego warto na dzień przed zabiegiem zdecydować się na wykonanie czarnej henny, aby zniwelować różnicę w kolorze. Włoski zakładane są na leżąco, przy zamkniętych oczach. Rzęsy przyczepia się jedynie do górnej linii, dlatego dolne włoski zostają odpowiednio zabezpieczone, by nie plątały się z górnymi. Sam zabieg trwa od 1,5 godziny do 3 godzin, czas uzależniony jest od gęstości rzęs naturalnych.

Metoda dwa lub trzy do jednego

Przedłużanie i zagęszczanie rzęs tą metodą nie różni się znacznie od standardowego rozwiązania jeden do jednego. Aplikacja polega na doklejeniu do jednej naturalnej rzęsy dwóch albo nawet trzech sztucznych odpowiedników, aby znacznie zagęścić wyjątkowo rzadkie włoski.

Przy tej metodzie stosuje się rzęsy nie grubsze niż 0,15 mm. Do wykonania zabiegu optymalne są delikatne i cieniutkie włoski z norki i lisa. Zaletą tych smukłych rzęs jest fakt, iż po ich wypadnięciu wraz z rzęsą naturalną nie ma na oku rażącego ubytku. Sposób doczepiania jest zgodny z formą jeden do jednego.

Metoda blink & go

To już zupełnie inna metoda zagęszczania rzęs, jest szybsza i można ją stosować zarówno na górne, jak i dolne rzęsy. Dużym atutem tego rozwiązania jest ekspresowa aplikacja, która trwa zaledwie pół godziny.

Metoda bazuje na zastosowaniu specjalnej, innowacyjnej techniki, która polega na doczepieniu, przy pomocy specjalnego kleju, do każdej naturalnej rzęsy - odpowiednika wykonanego z syntetycznego jedwabiu. Podobnie, jak w przypadku metody jeden do jednego sposób blink & go opiera się na doklejeniu włosków z zachowaniem odległości 1 mm od linii rzęs.

Błyszczące, grube u podstawy i zwężane ku szczytowi, lekko podkręcone włoski zapewniają maksymalne zagęszczenie. Szeroka gama dostępnych długości, grubości oraz odcieni umożliwia dopasowanie rzęs to różnych typów urody i sprostanie wszelkim, najbardziej fantazyjnym upodobaniom.

Rzęsy aplikowane metodą Blink & Go można nosić do 2 tygodni. Po upływie tego czasu należy udać się do kompetentnej wizażystki na profesjonalne ściągnięcie włosków przy zastosowaniu profesjonalnych neutralizatora do kleju. Ta metoda usuwania sztucznych rzęs stanowi gwarancję nienaruszenia naturalnych włosków i zachowania ich w stanie takim, jak przed aplikacją.

Metoda kępkowa

Technika implementacji polega na przyczepianiu kępek włókien syntetycznych składających się z przeważnie 5 włosków tuż nad górną linią rzęs za pomocą bardzo delikatnego kleju. Aplikowanie na skórę może przyczynić się do występowania podrażnień, a uczucie spoczywającego na powiece kleju może powodować uczucie dyskomfortu. Zabieg przeprowadza się w niespełna 30 minut. Po zabiegu rzęsy są widocznie zagęszczone i wydłużone.

Satysfakcjonujący efekt nie utrzymuje się długo, przeważnie ok. 3 dni. Co więcej, naturalne rzęsy mogą zostać uszkodzone przez sklejenie ich z rzęsami sztucznymi. Z kolei podczas samodzielnego, mechanicznego usuwania odpadających kępek naraża się własne włoski na złamanie i wyskubanie.

Metoda paskowa
 
Skutecznie przedłużenie i zagęszczenie rzęs można również wykonać własnoręcznie w domu. W drogeriach dostępne są różnorodne paski sztucznych rzęs, które przyczepia się za pomocą delikatnego kleju na całej długości linii naturalnych rzęs. Metoda nie zjednała jednak sobie szerokiego grona zwolenników, bowiem kleje nie mają gwarancji testowania farmakologicznego, ponadto są zwykle bardzo niskiej jakości, w konsekwencji czego paski odpadają w najmniej odpowiednim momencie. Nieodpowiednio dobrane i nieumiejętnie przyczepione rzęsy mogą wywoływać kiczowaty efekt.

Dlatego przed sylwestrowym wieczorem warto udać się do zaprzyjaźnionej kosmetyczki, która dobierze najlepszy sposób przedłużenia i zagęszczenia rzęs przed wielkim wyjściem.

Paula Praszkiewicz
Ilość wyświetleń: 3379

Powiązane artykuły


Google+ Obserwuj w Google+